Kodėl pasipriešinimas tam, ko negalime kontroliuoti, sukelia stresą?

Streso valdymas kursai
Streso valdymas

Kai kurie žmonės galvoja, kad gyvenimas privalo būti toks, kokio jie nori, o ne toks, koks yra. Bet būtent dėl to jie kenčia ir būtent tai sukelia stresą.

Gali atrodyti, kad jei aš priimsiu gyvenimą, tokį, koks jis yra, tai niekas niekada nepasikeis – aš netobulėsiu, aš nesusikursiu gerovės ir neturėsiu savo krypties gyvenime. 

Bet taip nebus, jei aš susitelksiu į tai, kas priklauso nuo manęs, į tai, ką galiu kontroliuoti ir tokiu būdu kursiu sau palankias aplinkybes.

Tačiau, gyvenime yra labai daug dalykų, kurių mes niekaip negalim pakeisti, ar kontroliuoti, bet vis tiek norim, kad jie būtų kitokie ir todėl mes jiems priešinamės. Bet, dėl tos pasipreišinimui sunaudotos energijos ir įtampos, mes išsikvepiame tiek prote, tiek kūne, blogai jaučiamės ir sergame.

Tačiau, kiekvienas galime išmokti, kaip priimti tai, ko negalime pakeisti, kaip rasti vidinę ramybę ir lengvumą. Kaip energiją, kurią išaudojame pasipriešinimui, panaudoti tam, ką galime pakeisti, kaip tą energiją panaudoti asmeniniam augimui. 

Tam reikia tiesiog išmokti įvairių meditavimo technikų ir jas praktikuoti.