Korporatyvinis stresas

Korporatyvinis stresas

Ar jūsų darbuotojams reikalingi streso valdymo kursai? Ar jūsų darbuotojai yra laimingi? Ne tik tie, kurie yra šalia jūsų, bet visi? Ar jie yra nuolatiniame strese? Stresas slopina ne tik motyvaciją, bet taip pat ir lojalumą. Taigi, kaip sužinoti ar darbuotojai yra laimingi? Aišku, užduoti šį klausimą tiesiai, gali būti iššūkis, todėl emocinę įmonės, (įstaigos, organizacijos ir pan.) būklę galima “nuskanuoti” šiais būdais:

Ar jūsų organizacijoje skamba juokas?

Ne kiekvienas darbuotojas nori su vadovais, kalbėtis kasdieniškai, bet pastebėkite ar tarpusavyje darbuotojai kalbasi kasdieniškai? Ar juokiasi? Ar darbuotojai užtrunka bendrose patalpose? Ar jie pietauja ir užkandžiauja kartu?

Šis socialinis elgesys gali indikuoti ryšio ir komforto jausmą darbo vietoje. Paprastai kalbant tai gali reikšti, kad darbuotojai yra draugai. Savo ruožtu draugystė darbo vietoje veda link kokybiškesnių diskusijų, dalinimosi idėjomis ir galų gale žmones daro laimingesnius. Jei jūsų komandoje šito nėra, darbuotojai eikvoja papildomą energiją, kad sukurti ryšį su kolegomis.

Kokia jūsų organizacijos
produktyvumo tendencija?

Laimės pojūtis daro tiesioginę įtaką produktyvumui. Tyrimai atskleidžia, kad laimingi darbuotojai produktyvesni. Pozityvios emocijos stimuliuoja darbuotojų entuziazmą ir energiją. Akivaizdu, kad energingesnis žmogus geriau atlieka užduotis.

Kartais, kai produktyvumas pradeda kristi, galima klaidingai galvoti, kad tai atskiri darbuotojai yra neefektyvius ar tingūs, tačiau dažnai tai yra platesnis streso ir įtampos kolektyve simptomas.

Kokia jūsų organizacijoje dėl ligos praleistų dienų skaičiaus tendencija?

Kai dėl ligos praleistų darbo dienų skaičius didėja, tai gali indikuoti daugiau, nei gripą ar virusą.

Šiuolaikinė medicina chronišką stresą jau pripažįsta, kaip daugelio sveikatos problemų priežastį. Tai gali būti kraujo spaudimo, širdies ligų, viršsvorio ir diabeto priežastis. Taip pat stresas gali sutrikdyti miegą, sukelti virškinimo trakto problemas, galvos skausmą ir daugelį kitų dalykų. Taigi, jeigu jūsų komandoje nuosekliai daugėja susirgimų, tai gali būti ženklas, kad nesveikuoja visa organizacija.

Ką žmonės šneka apie jūsų organizaciją?

Gali atrodyti, kad prastas organizacijos reitingavimas ir piktos šnekos yra tik nepatenkintų buvusių darbuotojų veiksmai, nors ir šiuose dalykuose visada yra krislas tiesos.

Tačiau bet koks atgalinis ryšys gali padėti peržiūrėti įmonės strategijas iš holistinio požiūrio taško.

Be to, jeigu suteiksite šansą pasisakyti nuoširdžiai, labai sveika pasinaudoti išeinančiųjų darbuotojų apklausomis. Žinoma tokie darbuotojai gali nenorėti sudeginti tiltų, todėl reikėtų patikinti, kad nuoširdūs komentarai yra labai laukiami ir vertinami.

Kokia jūsų organizacijos apyvartos tendencija?

Tai gali atrodyti akivizdu, tačiau į tai taip pat reikia atkreipti dėmesį. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį ar koks nors vienas skyrius išsiskiria? Ar apyvarta yra didesnė kažkuriame demografiniame rodiklyje ir pan?

Apyvartos tyrimas gali padėti atskleisti nepasitenkinimą darbo veitoje.

Korporatyvinio streso
valdymo kursai

Taigi, jeigu matote, kad jūsų organizacijoje chroniško streso daugiau, nei matėte anksčiau, streso valdymas gali prasidėti nuo šių žingsnių:

Išsiaiškinkite, kaip jūsų darbuotojai jaučiasi

Priklausomai nuo jūsų organizacijos kultūros, gali būti sunku gauti nuoširdų atsakymą kalbant akis į akį. Greičiausiai niekas nenorės prisipažinti, kad jie sunkiai priima organizacijos iššūkius. Todėl, vietoj to, kad sudarytumėte spaudimą pokalbyje akis į akį, atlikite gerovės ir streso apklausą. Toku būdu galėsite užfiksuoti streso lygį tam tikrame laiko taške ir kai po kurio laiko apklausą pakartosite, turėsite galimybę pamatyti tendenciją.

Tokia apklausa gali būti atliekama anonimiškai, pavyzdžiui kas ketvirtį. Jūs pamatysite ne tik tendencijas, bet taip pat galėsite palyginant ir skirtingų komandų ar skyrių laimės lygį. Taip pat ir darbuotojai galėtų matyti, kaip atrodo jų streso tendencijos, nes tai yra ženklas kad jais rūpinamasi. Nepersistenkite, tai gali būti visai paprasta apklausa.

Įdiekite padėkos programą

Jei dar neturite šios tradicijos darbo vietoje, dabar geras laikas tai pradėti. Apklausos rodo, kad 51% darbuotojų darbe užsibūtų ilgiau ir 81% dirbtų dar nuoširdžiau, jeigu vadovai labiau vertintų jų darbą, nes tai darbuotojus tiesiog verčia geriau jaustis.

Ši programa gali būti tokia paprasta, kaip pvz. vadybininkų siunčiami padėkos laiškai už ryškius savaitės pasiekimus.

Meditacija ir mindfulness

Meditacija mažina stresą. Pasiūlykite savo darbuotojams meditacijos užsiėmimų kursą. Tai suminkštins streso padarinius darbuotojų sveikatai, produktyvumui ir laimės jausmui bendrąja prasme.

  • Profesionalūs ir efektyvūs korporatyvinio streso valdymo kursai arba individualūs užsiėmimai jūsų įmonėje, AGP meditacijos studijoje arba nuotoliniu būdu.
  • Profesionalūs ir efektyvūs korporatyvinio streso valdymo kursai SPA viešbutyje arba kaimo turizmo sodyboje, papildomai pasitelkus meno terapiją, jogą ir vegetarišką maitinimą.
  • Jūsų darbuotojai gali savarankiškai registruotis į individualius meditacijos užsiėmimus per Stebby programėlę.