Dėkingumas ypač reikalingas karantino metu

Dažniausiai tai ką turime, ar turėjome pradedame vertinti ir dėkingumą jausti tik tada, kai gyvenime susiduriame su sunkumais, iššūkiais ir praradimais.

Nors daugelis mūsų pandemijos ir karantino situacijoje, be viso kito, dėkingumą turėtume jausti dar ir už tai, kad esame sveiki ir kažkaip su viskuo susitvarkome. 

Šiuo metu labai lengva įsitraukti į svarstymus, kad galbūt kažkokius dalykus prarandame, galbūt kažkokių dalykų negauname. Lengva pradėti graužtis, kad jeigu ne ši situacija, tai kažką būtume galėję padaryti, ar turėjome padaryti. Tačiau tokiu būdu galime nusiristi į dar gilesnę emocinę duobę. 

Bet galų gale, žiūrint į aplinkinį pasaulį, sunku nejausti dėkingumo dėl to, kad esame sveiki ir susitvarkome. Ir net jeigu esate sunkioje situacijoje, sergate ir blogai jaučiatės, labai tikėtina, kad yra kas nors, kas jus prižiūri ir rūpinasi.

Mažai kas iš mūsų yra pergyvenę karus, konfliktus, ar pandemijas kaip ši. Tai yra nauja patirtis. Tačiau neužmirškime, kad bet kokioje situacijoje, visada yra kažkas, dėl ko galime jausti dėkingumą. Todėl, ypač šiuo periodu, kurį pergyventi turėsime visi, dėkingumas, gebėjimas vertinti visus gerus dalykus savo gyvenime yra labai svarbus.

Ir ne tik todėl, kad tai yra tiesiog gera, bet taip pat ir todėl, kad tai keičia kūno chemiją, tampame sveikesni, keičia mūsų santykius su tuo kas vyksta prote ir su tuo kas vyksta išoriniame pasaulyje.