Kas yra laimė sunkiais laikais?

Daug negalvodami kas yra laimė, galime gyventi su idėja, kad privalome visada būti laimingi. Deja, gyvenimo prigimtis yra kitokia. Susitaikydami su šia paprasta tiesa, sunkiais gyvenimo periodais jausimės žymiai lengviau.

Jeigu turime labai stiprų troškimą ir idėją, kad gyvenimas visada turi būti laimingas – tai yra didžiausia streso, kančios ir nepasitenkinimo gyvenimu priežastis. Bet ar mes kada nors pagalvojome, ar iš viso tai yra įmanoma? Ar iš viso tai yra tinkama? Ar iš viso tai yra tai, ko norime gyvenime? Reaguodami automatiškai galbūt galime taip manyti – žinoma taip, norėtume to! Bet pagalvokime – tada kai pergyvename sunkius periodus, kai su artimu žmogumi nėra viskas gerai, ar mes būtinai tuo metu turime būti laimingi? Ar norėtume būti laimingi, kai prarandame artimą žmogų..?

Tiesa yra ta, kad žmogaus emocijų spektras palaiko mus visos gyvenimo kelionės metu, įskaitant ir sunkius gyvenimo periodus – tada, kai susiklosto sudėtingos aplinkybės. 

Todėl ne visada esame tokioje situacijoje, kai laimė yra tinkama būsena, laimė „kasdienine“ prasme – kai nejaučiame liūdesio ar pan. Tokiose situacijose turėtume kalbėti apie lengvumo jausmą, kuris egzistuoja anapus kasdienės laimės. Šis jausmas kartu su mumis yra ir tais laikais, kai esame laimingi, ir tais laikais, kai patiriame liūdesį. Tai treniruotas protas, kuris lengvai jaučiasi su mintimis ir jausmais. Su visu aplinkiniu pasauliu, net nepriklausomai, koks tas pasaulis yra šiuo momentu. 

Svarbu suprasti, kad tai nereiškia, jog norime, kad taip būtų – ne, bet tuo pačiu ir nesipriešiname, o nesipriešindami atrandame lengvumo jausmą. Todėl vietoj to, kad kovotume dėl kasdienės laimės ir nenutrūktamai ieškotume jos išoriniame pasaulyje, šį lengvumo jausmą randame savo vidiniame pasaulyje – nesvarbu koks protas ir koks gyvenimas yra šiuo metu.