Kas tai – klaidos ar pamokos?

Jei gyvename sąžiningai, dorai, esame empatiški – tai neturime dėl nieko apgailestauti. Mes padarėme viską, ką tuo momentu galėjome. Jei būtume galėję padaryti daugiau – tai ir būtume padarę.

Gyvenimo pamokos
Klaidos ar pamokos?

Kasdienybėje labai lengva įsitraukti į įvairius proto siužetus ir pradėti apgailestauti dėl klaidų. Tai tokia idėja, kai mums atrodo, kad tai klaida, jei kažkas neveikia taip, kaip buvome suplanavę. Bet gyvenimas tiesiog rutuliojosi kitokiu būdu ir iš tikrųjų, tai buvo mūsų mokymosi procesas. Neįmanoma, kad gyvenime kiekvienas dalykas, iš pirmo karto būtų padarytas teisingai. Kartais tam, kad išmokti, turime būti neteisūs. Ir tai ne klaidos – tai mokymosi procesas. 

Tačiau, dažnai pamirštame tai ir atsisukę atgal, kaltės jausme praleidžiame labai daug laiko. Labai norime, kad kažkokie dalykai būtų buvę pasakyti, ar padaryti kitaip. 

Žinoma, tam, kad nekartoti klaidų, apmąstyti labai sveika. Tačiau, labai svarbu suprasti, kad kai pažvelgiame atgal, tai darome su tomis žiniomis, kurias turime dabar, bet ko gero neturėjome anuo laiku. Jei anuo laiku būtume turėję supratimą, susilaikymą, gebėjimą tame momente padaryti kažką kitaip, na ir dar ketinimą tame momente padaryti kažką kitaip – mes ir būtume padarę kažką kitaip. 

Todėl visai nebūtinai, tai ką padarėme – padarėme tai vedami blogų ketinimų. Tuo momentu paprasčiausiai neturėjome įgūdžių, arba negebėjome sukurti sąlygų pasielgti kitaip. 

Pabandykite į “klaidas” pažvelgti tokiu būdu ir ko gero, kai kuriuos dalykus, atsitikusius praeityje, sugebėsite paleisti.