Susitaikymas ir pasipriešinimas. Labai dažnai savo galvoje turime susikūrę atkaklią idėją, kad gyvenimas būtinai privalo būti toks, kokio mes norime, o ne toks, koks jis yra. Būtent dėl šito mes kenčiame. Tuo tarpu priimdami gyvenimą tokį, koks jis yra, mes galime paleisti pasipriešinimą ir pajausti palengvėjimą.
Tai yra labai delikatu. Kadangi dažnai esame linkę į kraštutinumus, ko gero pradedame galvoti, kad „jei aš susitaikysiu su viskuo, kaip dabar mano gyvenime yra, tuomet juk niekas nesikeis – aš netapsiu nei geresniu žmogumi, nei pasikeis mano gyvenimo aplinkybės, nei judėjimo kryptis.” Bet iš tikrųjų yra ne taip.
Žinoma, gyvenime yra dalykų, kuriuos mes galime kontroliuoti. Ir labai logiška, kad ten, kur galime, mes imamės ir kuriame geresnes sąlygas, nenustojame tobulėti. Tačiau, taip pat gyvenime yra labai daug dalykų, kurių mes iš viso niekaip negalime kontroliuoti, bet vis tiek priešinamės, nes norime, kad jie būtų kitokie. Ir visa ši mentalinė ir net fizinė įtampa, kurią mes tokiu būdu generuojame atneša ne ką kitą, o išsekimą kūne ir prote.
Meditacija padeda suvokti, kad daugelio dalykų kuriems priešinamės savo gyvenime mes negalime pakeisti. Yra kaip yra. Šis suvokimas, kartu su gebėjimu paleisti pasipriešinimą, atneša palengvėjimą. Ir tada, šią papildomą energiją galime nukreipti į tuos dalykus, kuriuos realiai galime pakeisti ir tokiu būdu galime judėti ten, kur norime.