Žmonės, daiktai, vietos ir laimė

Meditacijos kursai Vilniuje
Meditacijos studija Vilniuje

Žinoma, sėkmingi santykiai prisideda prie laimės jausmo, bet iš tikrųjų laimės jausmas turėtų būti virš santykių.  Šis jausmas neturi priklausyti nuo jokio kito žmogaus, nuo jokio daikto, ar vietos. Tai didelis iššūkis, ypač kai mes būnam prisirišę, atrodo kad laimės jausmas tiesiogiai priklauso nuo to žmogaus ir neįsivaizduojam gyvenimo be jo ar jos.

Tačiau, jei pažiūrėsim atidžiau į tai, kaip santykiai susiformuoja, dažnai pamatysim, kad vienas nelaimingas žmogus ieško santykių su kitu nelaimingu žmogumi. Kartais atrodo, kad sudėjus tuos du žmonės, jie bus laimingi, tačiau taip tikrai neatsitiks. Taip neveikia – jei sudedi du nelaimingus – negauni vieno laimingo. 

Laimę turim rasti savyje. Tada esame pasitikintys ir nepriklausomi nuo kito žmgaus. Tai jokiu būdu neneigia meilės ir rūpesčio, greičiau atvirkščiai. Ir aišku, visada sunku išsiskirti, ir tai dažnai sudaužo širdį. Tačiau pasitenkinimas savimi turi būti ir be kito žmogaus, turi būti virš viso šito. Būtent tada, kai tą jausmą atsinešim į santykius, tai santykius tik sustiprins.